بلاگ

ویدیو آموزش محیط ایلوستریتور – دیلاین گرافیک

آموزش محیط ایلوسترویتور

این بخش قدم دوم در متخصص شدن در ایلوستریتور نام دارد که ما بهآموزش محیط ایلوستریتور

به‌صورت کلی پرداختیم و در آن به توضیح بخش آغازین و همچنین آرت بورد و… پرداختیم.
در بخش قبلی که قدم اول بود به آموزش نحوه خروجی گرفتن به شکل حرفه‌ای و انواع فرمت‌ها در ایلوستریتور پرداختیم.
و در بخش قبل از آن قدم صفر به آموزش نصب و فعال‌سازی آخرین ورژن ایلوستریتور پرداختیم.

 

آموزش تخصصی ایلوستریتور

 


ویدیو آموزش محیط ایلوستریتو

 

 

در این ویدیو چه بخش هایی را توضیح دادیم:

بخش آغازین ایلوستریتور که شامل  بخش Recent,  CC File, Open Project و New است:

 

illustrator workspace basics

 

Recent:

   • این بخش شامل پروژه‌های اخیر است که شما در ایلوستریتور باز و یا ویرایش کرده‌اید و می‌توانید آن‌ها را به‌صورت پنجره‌ای و یا اسم تنها مشاهده کنید که در فیلم به آموزش محیط ایلوستریتور کامل توضیح دادیم.

   

  • Recent Panle in illustrator

 

CC File:

  • در این بخش پروژه های آنلاین دیگر طراحان را مشاهده می‌کنید که بعضی از آن‌ها پولی هستند و بعضی دیگر رایگان که متأسفانه به علت تحریم باید از ابزار تغیر آی پی استفاده کنید که در فیلم آموزش محیط ایلوستریتور به توضیح این بخش پرداختیم.

 

Open project:

  • در این بخش شما می‌توانید تمام پروژه‌هایی که خودتان طراحی کردید و یا از سایت‌هایی مثل فری پیک دانلود کرده‌اید که پسوندشان Ai است را باز و ویرایش کنید که در فیلم آموزش محیط ایلوستریتور به این پخش پرداختیم.

New:

  • New در این بخش شما می‌توانید متناسب با طرح یا سفارشی که در ذهن خوددارید Art Bord مناسب کارتان را انتخاب و طراحی کنید که در ویدیو آموزش محیط ایلوستریتورکاملاً به آن پرداختیم

Save:

   • در این بخش تمام پروژه‌هایی که شما بر روی آن کار کردید و آن را ذخیره کردید را می‌توان مشاهده کرد. لازم به ذکر است که بگوییم اگر مکان ذخیره پروژه را تغیر داده باشید نمی‌توانید آن را در این بخش مشاهده کنید که در ویدیو

    آموزش محیط ایلوستریتور

    کاملاً به آن پرداختیم!

   

  • آموزش محیط ایلوستریتور

بخش New خود نیز شامل

Mobile:

   • در این بخش شما می‌توانید پروژه‌های مخصوص به موبایل را در آن طراحی کنید. این بخش به شما کمک می‌کند تا سایز موبایل موردنظر را پیدا و بر روی آن طراحی را انجام دهید.
    طراحی مربوط به گوشی و وب را UI و UX می‌نامند.
    اگر بخواهیم UI را به‌صورت خلاصه توضیح بدهیم یو آی مربوط می‌شود به بخش رنگ‌آمیزی و استاندارد رنگ‌بندی و آن را user interface می‌نامند و اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با آن بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سایت dribbble سر بزنید و از آن ایده بگیرید.
    اگر بخواهیم UX را به‌صورت خلاصه توضیح بدهیم یو ایکس مربوط می‌شود به نحوه جایگذاری المان‌ها و کلاً مربوط می‌شود به مکان المان‌ها در طراحی که استانداردهای بخصوص خود را دارد و اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با آن بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سایت dribbble سر بزنید و از آن ایده بگیرید.

   

  • Mobile tab in illustrator

WEB:

   • یکی از دغدغه‌های طراحان وب در زمان‌های نه‌چندان دور این بود که چطور سایز صفحات وب را مشخص کنند که بسته به نوع CMS و نوع کد نویسی وب‌سایتشان باید آستین بالا می‌زدند و به دنبال سایز مناسب در گوگل به این سایت و آن سایت سر می‌زدند.
    خدا را شکر باوجود گزینه وب در پنجره سایز ایلوستریتور این مشکل حل شد و شما می‌توانید به‌راحتی سایز موردنظر خود را برای صفحات وبتان انتخاب و جایگذاری کنید که ما در ویدیو آموزش محیط ایلوستریتور کاملاً به این بخش پرداختیم.طراحی مربوط به گوشی و وب را UI و UX می‌نامند.
    اگر بخواهیم UI را به‌صورت خلاصه توضیح بدهیم یو آی مربوط می‌شود به بخش رنگ‌آمیزی و استاندارد رنگ‌بندی و آن را user interface می‌نامند و اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با آن بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سایت dribbble سر بزنید و از آن ایده بگیرید.
    اگر بخواهیم UX را به‌صورت خلاصه توضیح بدهیم یو ایکس مربوط می‌شود به نحوه جایگذاری المان‌ها و کلاً مربوط می‌شود به مکان المان‌ها در طراحی که استانداردهای بخصوص خود را دارد و اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با آن بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سایت dribbble سر بزنید و از آن ایده بگیرید.

   

  • WEB tab in illustrator

Print:

   • همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این تب شما می‌توانید سایزهایی که بیشتر از همه در صنعت چاپ استفاده می‌شود مثل A4,A3,B4,A5 استفاده کنید و دیگر مثل آن زمان‌ها که ما تازه‌وارد کارشده بودیم و نرم‌افزارها ساده‌ترین امکانات را نیز از ما دریغ می‌کردند وقت خود را صرف گشت گذار برای پیدا کردن سایز اصلی و مناسب چاپ خود نگذارید.لازم به ذکر است که بگویم اگر نکته‌ای هست که چاپخانه باید در هنگام چاپ آن را در نظر داشته باشد می‌توانید از قسمت Bleed قسمتی را به برگه خود اضافه کنید و در آن قسمت اقدام به نوشت آن نکته کنید.
    نگران چاپ شدن آن نکته در کارتان نباشید زیرا هر اِلِمانی که در این قسمت ثبت شود در چاپگر در نظر گرفته نمی‌شود تمام این نکات در ویدیو آموزش محیط ایلوستریتور به ذکرشده است

   

  • Print tab in illustrator

 

Video & Film:

  • شما در این بخش قادر هستید که برای فیلم و یا انیمیشن‌های خود المان‌های موردنظر را طراحی کنید حال سؤال اینجاست که فرق طراحی در این بخش برای فیلم با طراحی در یک داکیومنت معمولی در چیست؟فرق طراحی در این بخش برای انیمیشن ها و یا فیلم ها در این است که شما می‌توانید دقیقاً مطابق با اندازه های فیلم خود سندی را ایجاد کنید و این بدان معناست که به مشکل سایز در فیلم اصلی خود نمی‌خورید و یا گاهی اوقات ممکن است مشکل رنگ‌بندی هم داشته باشید که با این شکل طراحی دیگر دچار این مشکل نمی‌شوید.البته این نظر شخصی بنده است و این نوع سند برای فیلم به درد کارهای دیگر هم می‌خورد که تمام ویژگی‌های آن را در محصول آموزش متخصص ایلوستریتور بررسی خواهیم کرد.

 

 • Video & Film tab in illustrator

 

نظرات شما دلگرمی بنده است برای ادامه این مسیر:)

اشتراک گذاری:

16 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام استاد گرامی من خیلی خیلی دوست دارم ایلوستریتور را یاد بگیرم خوشبختانه با کانال شما آشنا شدم که گفته بودید از صفر تا صد من از اون روز هر چی منتظر شدم آموزش را از پایه یاد بگیرم متاسفانه چیزی متوجه نشدم من نسخه ۲۰۱۸ را هم دارم . من از همین کانالها فتوشاپ را خیلی راحت یاد گرفتم اما تا به حال کانالی را پیدا نکردم که از صفر ایلوستریتور را از پایه آموزش بدهند .ممنون میشم راهنمایی کنید چگونه یاد بگیرم .سپاس فراوان از شما

  • سلام محمد جان
   وقتت بخیر
   برای یادگیری ۰ تا ۱۰۰ ایلوستریتور ما داریم یک سری آموزش رو طراحی میکنیم که همین صفه شامل آموزش محیط اولیه ایلوستریتوره که میشه قدم دوم ما در اموزش ایلوستریتور
   در این صفه http://www.delayn.com/how-to-export-artwork-in-illustrator/ که قدم دوم ماست نحوه آموزش خروجی گرفتن و انواع فرمت هارو دادیم
   و در این صفه http://www.delayn.com/how-to-install-illustrator/
   آموزش نحوه نصب ایلوستریتور رو دادیم که میشه قدم صفره ما

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید شما آموزشِ صفر تا صد فتوشاپ رو هم دارید؟
  میشه لینکش رو قرار بدید تا استفاده کنیم
  ممنون میشم

 • خدا خیرت بده… روزیت رو، دو برابر کنه
  زکات دانایی آموختن است رو داری به درستی به جا بیاری
  دمت گرم خوب توضیح میدید و این که زیر فیلم به صورت متن و عکس هم در نظر گرفتی کار عاقلانه ایه. گاهی اوقات همون جواب میده. همین روش رو ادامه بدید
  منتظر قسمت های بعدی هم هستم

 • خداییش دمت گرم
  کلی آموزش ویدیویی این ور اون ور کردیم هیچ کدوم محیط ایلوستریتور رو کامل توضیح نداده بودن
  مرسی

 • سلام من کانال شما رو انتخاب کردم میشه لطف کنید یکم زودتر آموزش هارو بزارید و قدم هفتم هم تدریس کنید لطفا طراحی کاراکتر هم بزارید

 • سلام، خیلی عالی و آموزشی که دادید واقعا کمک بسزایی به من کرده.سپاسگزارم از شما استاد گرامی

دیدگاهتان را بنویسید