بلاگ

ویدیو ۷ ویژگی جدید Illustrator 2019

ویژگی جدید Illustrator 2019

ویژگی جدید Illustrator 2019

به سری آموزش ایلسوریتور ما خوش آمدید

در این پست به ۷ ویژگی جدید که به ایلوستریتور ۲۰۱۹ اضافه‌شده میپردازیم, با ما همراه باشید!

دوستان خوبم، ما در این قسمت می‌خواهیم به معرفی، و بررسی ویژگی‌های جدید، و فوق‌العاده‌ای که به، ادوبی ایلوستریتور سی سی ۲۰۱۹ ، اضافه‌شده بپردازیم و بررسی کنیم که این قابلیت‌ها، به چه‌کاری می‌آیند و چه استفاده‌هایی می‌توان از آنها کرد.
این ویژگی جدید Illustrator 2019، بسیار جالب و هیجان انگیز است و چه مبتدی باشید و چه متخصص، قطعاً برایتان جذاب و کار آمد خواهد بود.

ما ویدئویی برای شما تهیه کردیم، تا به‌طور تصویری به بررسی ویژگی جدید Illustrator 2019 و جذابی که در، ایلوستریتور ۲۰۱۹  اضافه‌شده بپردازیم و استفاده از این قابلیت‌های جدید را، کاملاً با کارایی در نرم‌افزار، به شما نشان دهیم تا متوجه شوید ، این ویژگی‌ها در چه مواقعی به‌کار می‌آیند و چه استفاده‌هایی می‌شود از آنها کرد:

ویژگی جدید Illustrator 2019 اضافه‌شده، بسیار گزینه‌های جالبی هستند، و مدت‌ها بود که خلأ این قابلیت‌ها در کار کردن با این نرم‌افزار حس می‌شد.
و اکنون در ایلوستریتور ۲۰۱۹ ، اضافه‌شده‌اند و بسیار کار ما را راحت‌تر کرده‌اند.
حال می‌خواهیم این ۷ ویژگی جدید Illustrator 2019 را برای شما دوستان، شرح دهیم.

۱= تغییرات گرادیانت / (Gradient)

 

پنل جدید گرادینت ایلوستریتور 2019

 

در ایلوستریتور، زمانی که ما به یک شیپ گرادیانت می‌دادیم، اگر رنگ خاصی را در گرادیانت در نظر داشتیم، باید کُد رنگ را در پالت رنگ گرادیانت وارد می‌کردیم تا گرادیانت ما به آن رنگ دربیاید،
امّا در ایلوستریتور ۲۰۱۹ ، یک قطره‌چکان در قسمت پالت رنگ گرادیانت اضافه‌شده که، به ما این امکان را می‌دهد که هر بخش از گرادیانت را ، از رنگ موردنظر خود کپی‌برداری کنیم.

۲=  گرادیانت نقطه‌ای / (Free form)

 

گرادینت فیری فورم در ایلوستریتور

 

قبل از اینکه این قابلیت به ایلوستریتور اضافه شود، ما می‌توانستیم به شیپ ها، گرادیانت های رنگی بدهیم و ترکیبی از رنگ‌ها را در شیپ به‌صورت خطی و شعاعی لحاظ کنیم.
امّا در این ویژگی جدید ایلوستریتور ۲۰۱۹ ، به‌وسیلهٔ گرادیانت نقطه‌ای یا فیری فرم، می‌شود خیلی طبیعی‌تر و واقعی‌تر گرادیانت رنگی داد.
به‌طوری‌که ترکیب رنگ‌های شیپ، به‌صورت نقطه‌ای جداگانه و متغیر، قابل تنظیم است. و شما می‌توانید به‌طور دستی، محدوده و مکان هر رنگ را، در ترکیب گرادیانت ها تنظیم کنید.
و بسیار ساده  این امکان را به ما می‌دهد که، نقاط رنگی را روی شیپ ایجاد کنیم، و با فقط حرکت دادن نقاط رنگی به طرز فوق‌العاده‌ای یک ترکیب رنگ و گرادیانت زیبا و طبیعی‌تری به وجود بیاوریم.

3=  گلوبال ادیت / (Global edit)

 

گلوبال ادیت در ایلوستریتور 2019

در این ویژگی جدید Illustrator 2019 که اضافه‌شده، این امکان به وجود آمده که، اگر آبجکت های مشابه، در قسمت‌های مختلف پروژه خود داشته باشید (مانند آرم یا لوگو)، و بخواهید روی همهٔ آنها تغییراتی را اعمال کنید، این گزینه به طرز شگفت‌آوری کارآمد است.
به‌طوری‌که قبل از اینکه این ویژگی اضافه شود ، ما باید بر روی هر آبجکت مشابه جداگانه تغییرات را ایجاد می‌کردیم، امّا حالا کافی ست از تب ویندو (window ) گزینهٔ پروپرتیز (properties ) را فراخوانی کنید.
وقتی آبجکت موردنظر را سلکت می‌کنیم، و اگر گزینهٔ استارت گلوبال ادیت (start global edits )، در پنجرهٔ پروپرتیز مشاهده شود، می‌توان از این قابلیت استفاده کرد.
وقتی گزینهٔ استارت گلوبال ادیت را بزنیم، نرم‌افزار به‌طور هوشمندانه‌ای، آبجکت هایی که در کل پروژه شبیه به آبجکت سلکت شده وجود دارد را، پیدا می‌کند و هر تغییری روی آبجکت موردنظر ایجاد شود را، روی تمام آبجکت های مشابه که در پروژه موجود است اعمال می‌کند. این تشابه را نیز می‌توان تنظیم کرد که، تشابه ازنظر رنگ را لحاظ کند یا سایز یا ازنظر شکل ظاهری آبجکت.
و این ویژگی در پروژه‌هایمان کمک بسیار زیادی به ما خواهد کرد.

۴=  ویژگی پنل فونت / (Font integration)

 

ویژگی جدید Illustrator 2019

 

ویژگی جدید Illustrator 2019 و کارآمد بعدی در پنل فونت ایلوستریتور ۲۰۱۹ است.
قبل از اینکه این ویژگی اضافه شود، ما برای تغییر فونتِ متن موردنظر، و اینکه کدام فونت برای متن ما مناسب‌تر است، باید به‌صورت جداگانه و مکرر روی هر متن، فونت‌های مختلف را انتخاب می‌کردیم تا ببینیم، فونتِ متنِ ما به چه شکل است، تا بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم.
امّا این ویژگی این امکان را به وجود آورده که، می‌توانید متنِ فونتِ خود را، در پنل فونت به تمام اشکال فونت‌های موجود مشاهده کنید.
گزینه‌های دیگری هم در پنل فونت اضافه‌شده، مانند فیلتر کردن فونت‌ها یا ستاره‌دار کردن آنها برای دسترسی سریع‌تر و…
که بهتر است برای درک بهتر، خودتان این گزینه‌ها را مشاهده و امتحان کنید.
و ویژگی دیگری هم که در پنل فونت اضافه‌شده، ویژگی Var است که فقط روی فونت‌هایی که از این امکان برخوردار هستند وجود دارد. این ویژگی برای تنظیم کردن دستیِ درصد ضخامت فونت مورداستفاده قرار می‌گیرد. که اجازه می‌دهد ضخامت فونت موردنظر را، خیلی ساده و به‌صورت دستی کم‌وزیاد کنید.
البته همان‌طور که گفته شد این امکان فقط برای فونت‌هایی موجود است که این قابلیت را دارا هستند.

۵=  پنل ادیت ابزار / (Custom toolbar)

 

ادیت پنل ابزار ایلوستریتور

 

قابلیت جدیدی که در پنل ادیت ابزار اضافه‌شده ، در انتهای ابزارها به‌صورت سه‌نقطه ایجادشده.
این تنظیمات به‌طور پیش‌فرض روی Advance قرار دارد.
وقتی ما این گزینه را بازکنیم، می‌بینیم که همه ابزارهایی که در پنل ابزار ما وجود دارد، در این تنظیمات خاموش است.
و اگر ما ابزاری را که نمی‌خواهیم در پنل ابزارمان نمایش داده شود، را در این لیست قرار دهیم، یا به‌گونه‌ای آن را از پنل ابزارمان حذف کنیم، (با کشیدن و رها کردن) در این لیست، قرار می‌دهیم و آن ابزار در لیست روشن نمایش داده می‌شود و از پنل ابزار پاک می‌شود.
یعنی ما در این لیست می‌توانیم ببینیم کدام ابزار در پنل ما نیست و کدام ابزار هست.
و به این صورت می‌توانیم تنظیمات دستی و سفارشی خودمان را ایجاد کنیم، و پنل ابزار خودمان را بنا به سلیقه و کاربرد حوضهٔ کاریمان مرتب کنیم.
و ابزارها را حذف یا ادغام کنیم و یک پنل ابزار سفارشی مخصوص کار خودمان ایجاد کنیم.

۶= تریم ویو / (Trim view)

 

ویژگی جدید Illustrator 2019

 

این ویژگی جدید Illustrator 2019 به ما این امکان را می‌دهد که ، طرح خود را در حالت خروجیِ نهایی ببینیم.
به‌طوری‌که فقط آبجکت هایی که در آرت بورد وجود دارند را نمایش می‌دهد، که بتوانیم بهتر نمای طرح خروجی را مشاهده کنیم.
گزینهٔ تریم ویو را از تب View می‌توانیم فعال کنیم.
وقتی تریم ویو فعال باشد، هر چیزی خارج از آرت بورد وجود داشته باشد را غیرقابل‌نمایش می‌کند، تا طرحمان را در حالت خروجی نهایی مشاهده کنیم.
و گزینهٔ دیگری که در تب View اضافه‌شده Presentation mod است که کاملاً پنل ابزارها، منوهای نرم‌افزار، کادر و هر چیزی غیر از آرت بورد را، غیرقابل‌نمایش می‌کند و به‌گونه‌ای دقیقاً به شما یک پیش‌نمایش خروجی را نشان می‌دهد.

۷= پنل تنظیمات/ (Preferences)

 

ویژگی جدید Illustrator 2019

 

در تغییراتی که بر روی پنل تنظیمات ایجادشده ، چند قابلیت اضافه‌شده است. که این تنظیمات در تب Edit گزینهٔ Preferences وجود دارد.
اولین موردی که می‌خواهیم بررسی کنیم، گزینه‌ای به اسم Selection & Anchor display است که به ما این امکان را می‌دهد که تغییراتی در تنظیمات انکر پوینت‌ها به وجود بیاوریم.
مانند تغییر سایز انکر پوینت‌ها که می‌توانیم سایز نمایش آنها را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنیم.
و گزینهٔ بعدی که اضافه‌شده در قسمت User interface است که در این تنظیمات، شما می‌توانید سایز آیکون‌های پنل ابزار خود را تغییر دهید مثلاً آنها را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید.

این‌ها همگی ویژگی جدید Illustrator 2019 جدید و فوق‌العاده‌ای بودند که، در نرم‌افزار ادوبی ایلوستریتور سی‌سی ۲۰۱۹ اضافه‌شده‌اند.
امیدواریم توانسته باشیم شمارا کاملاً با، ویژگی جدید Illustrator 2019 آشنا کنیم.

اگر میخواهید نرم افزار ایلوستریتور را حرفه ای یاد بگیری در دوره زیر شرکت کنید!

متخصص ایلوستریتور

آموزش طراحی لوگو اگر به دنبال یک دوره کلیشه‌ای هستید که فقط به بررسی ابزارها پرداخته و بعد هم سوت…
۶۹۰,۰۰۰ تومان
اشتراک گذاری:

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید